Sporazum između Irana i Sjedinjenih Država o okončanju rata na Bliskom istoku je "američka objava poraza", izjavio je u srijedu Mohammad Bagher Ghalibaf, šef iranskog pregovaračkog tima.
- Islamabadski sporazum nije bio rezultat pritiska i prisile, nego rezultat otpora i autoriteta hrabre iranske nacije - izjavio je Ghalibaf, misleći na tekst finaliziran uz pakistansko posredovanje.
- Zato je Islamabadski memorandum o razumijevanju postao objava američkog poraza - kazao je, dodajući da sigurnost na Bliskom istoku moraju osigurati zemlje regije.
U srijedu se obratio na konferenciji u glavnom gradu Azerbajdžana, Bakuu, koja je emitirana na iranskoj televiziji.
- Budućnost regije ne vidimo u sukobu, nego u interakciji, i ne u eliminaciji, nego u suživotu - rekao je Ghalibaf.
Glavni iranski pregovarač također je ponovio da je mir u Libanu temeljni stup postizanja konačnog sporazuma s Washingtonom.
- Za nas je prekid vatre u Libanonu bio i jeste jednako važan kao i prekid vatre u Iranu, a kraj rata u Libanu bio je jednako bitan kao i kraj rata u Iranu - izjavio je Ghalibaf, prenosi AFP.
(FENA/au)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook