Video / Francuska na koljenima

Euro 2016: Portugal je prvak Evrope!

Sport10.07.16, 23:36h

Reprezentacija Portugala novi je prvak Starog kontinenta nakon što je u finalu Evropskog prvenstva pobijedila sa 1:0 reprezentaciju Francuske golom Edera u drugom produžetku.

Utakmica na stadionu Stade de France počela je kako se i očekivalo - visokim presingom domaćina koji je dominirao u šansama i posjedu. Portugalci su svoju priliku čekali iz kontra napada.

portugal-francuska-finale-euro

U 25. minutu šok za sve navijače Portugala. Ronaldo je pokazao prema klupi da ne može nastaviti i sa suzama u očima iznesen je sa terena. Umjesto njega u igru je ušao iskusni Ricardo Quaresma.

ronalda-iznose-s-terena

Kako se bližio kraj regularnih 90 minuta Francuzi su sve više stezali obruč oko portugalskog gola.

Regularni dio meča završen je sa 0:0.

Prvi produžetak nije ponudio posebnu dramu, dok je u drugom Eder sjajnim šutem sa dvadesetak metara savladao Huga Llorisa u 109. minuti i doveo Portugal u vodstvo.

Rezultat je do kraja meča ostao nepromijenjen te je tako Portugal postao prvak Evrope.