video/ na megdan će portugalu

EURO 2016: Kakva fantastična borba za finale! Trikolori i sjajni Griezmann njemačku 'mašinu' poslali kući!

Sport07.07.16, 22:52h

Susret je sudio sudija NIcola RIzzoli

Večeras je u Marseilleu na stadionu Velodrome odigran polufinalni meč između Njemačke i Francuske.

Susret je sudio sudija NIcola RIzzoli.

To se zove susret najboljih. Prvo poluvrijeme gledali smo izuzetno napetu i dinamičnu borbu ove dvije selekcije. Obje su pokazale šta to znači igrati dostojno finala.

Bilo je mnogo prilika, s obje strane. NIje nedostajalo ni šuteva u okvir gola no sve do samog kraja nijedan nije zatresao mrežu.

A onda šok koji niko nije očekivao! Schweinsteigerovo igranje rukom prilikom naguravanja s Evrom koštalo je NJemačku mnogo.

DOsuđen je penal za Francuze kojeg u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena izvodi Griezmann i pogađa za vodstvo Francuske.

Nakon početnog šoka, Nijemci se vraćaju u igru nešto agresivnijim tonom. Prilika ne manjka ni na jednoj strani, ali aktuelni svjetski prvaci doživljavaju novo razočaranje u 71. minuti drugog poluvremena.

Sjajnom asistencijom Pogbe i Griezmanna, njemačku mrežu trese drugi pogodak! Griezmann pogađa za 2:0! Stadionom se orila Marseljeza koju su uglas izvodili presretni navijači Trikolora.

Ostatak utakmice Nijemci nisu imali šanse popraviti stanje te su se morali oprostiti od Evropskog prvenstva. Francuska će u finalu igrati s Portugalom desetog jula.