Video / Velšani poraženi

Portugal prvi finalista Evropskog prvenstva!

Sport06.07.16, 22:53h

Večeras je u Lyonu odigran prvi polufinalni meč ovogodišnjeg Evropskog prvenstva u Francuskoj između Portugala i Walesa. Portugalci su slavili sa 2:0 i tako se plasirali u finale EP-a.

Drugo poluvrijeme bolje otvara Portugal koji golom Cristiana Ronalda u 50. minuti dolazi u vodstvo od 1:0.

Portugalac je nakon centaršuta sjajno skočio i nadvisio svoje braniče te matirao Waynea Hennesseya.

Ovim pogotkom, Ronaldo se izjednačio sa Michelom Platinijem na vječnoj listi najboljih strijelaca svih evropskih prvenstava.

Samo tri minute kasnije, Ronaldov šut preusmjerava Nani i ponovo matira golmana Walesa i tako dovodi Portugal u vodstvo od 2:0.

Portugal će u finalu igrati protiv pobjednika meča Francuska - Njemačka koji se igra sutra.