VIDEO/ francuzi slavili sa 5:2

Ništa od nove senzacije: Francuska pregazila Island, ali će sjajni Vikinzi ostati upamćeni na Euru 2016

Sport03.07.16, 22:51h

Iako su Francuzi u ovom meču bili apsolutni favoriti, s druge strane sjajni Islanđani potajno su se, nakon pobjede nad selekcijom Engleske, nadali novoj senzaciji. No, od senzacije večeras nije bilo ni traga

U posljednjem četvrtfinalnom duelu Evropskog prvenstva u fudbalu večeras su se sastali domaćin Francuska i, uz Vels, najprijatnije iznenađenje takmičenja, Island. Pa iako su Francuzi u ovom meču bili apsolutni favoriti, s druge strane sjajni Islanđani potajno su se, nakon pobjede nad selekcijom Engleske, nadali novoj senzaciji.

No, od senzacije večeras nije bilo ni traga, a Francuzi su slavili sa čak 5:2.

Već u 12. minutu utakmice Francuska dolazi do vodstva od 1:0, a strijelac je Olivier Giroud.

**#Gir0ud G0@L (1:0)*** by bekimlorini

Samo osam minuta kasnije mreža Islanđana ponovo se trese - Paul Pogba glavom pogađa za 2:0.

***#P0gb@ GOAL (2:0) *** by bekimlorini

U 43. minuti Dimitri Payet zabija loptu u mrežu i domaćini povećavaju vodstvo na 3:0, a pred sam kraj prvog poluvremena, u 45.minuti, Antoine Griezmann pogađa za sada već nedostižnih 4:0.

#Griezmann GOAL (4:0) by bekimlorini

#Payet GOAL (3:0) France vs Iceland by bekimlorini

Imali su i Islanđani nekoliko prilika i šuteva u okvir gola, no bez uspjeha te je prvo poluvrijeme nagovijestilo katastrofu tima koji je svojom igrom i srčanošću oduševio u dosadašnjem toku Eura 2016.

U drugom poluvremenu prvo pogađa Island i u 56. minuti smanjuje rezultat na 4:1, a strijelac je Kolbeinn Sigthorsson.

Sigthorsson GOAL (4:1)l by bekimlorini

No, samo tri minute kasnije Olivier Giroud zabija glavom i domaćini povećavaju vodstvo na 5:1.

Giroud GOAL (5:1) France vs Iceland by bekimlorini

I kada je sve nagovještavalo da će to biti i konačni rezultat, u 84.minuti Birkir Bjarnason pogađa glavom za smanjenje rezultata na 5:2.

U ovoj utakmici Francuzi su definitivno potvrdili da su kandidati za finale, a Islanđani će zasigurno, bez obzira na visok poraz, ostati upamćeni kao nogometna senzacija na Euru 2016.

Francuska se u polufinalu sastaje sa selekcijom Njemačke, dok u drugoj utakmici snage odmjeravaju Portugal i Vels.

VEČERAŠNJI SASTAVI:

FRANCUSKA: Lloris - Sagna, Untiti, Koscielny, Evra - Pogba, Matuidi - Sissoko, Griezmann, Payet - Giroud

ISLAND: Halldorsson - Saevarsson, Arnason, Sigurdsson, Skulason - Gudmundsson, Gunnarsson, Sigurdsson, Bjarnason - Sigthorsson, Bodvarsson