video/ čeka ih portugal 6. jula

EURO 2016.: Senzacija u Lilleu - borbeni Velšani sa 3:1 izbacili Belgiju i plasirali se u polufinale!

Sport01.07.16, 22:48h

Na stadionu Pierre Mauroy u Lilleu sastale su se selekcije Velsa i Belgije

Večeras je na rasporedu bila druga utakmica četvrtfinala Evropskog prvestva. Na stadionu Pierre Mauroy u Lilleu sastale su se selekcije Velsa i Belgije.

Ove dvije selekcije, koje se izuzetno dobro poznaju obzirom da su i u kvalifikacijama za plasman na ovo Evropsko prvenstvo bile u istoj grupi, večeras su dale sve od sebe da probaju izboriti utakmicu polufinala sa Portugalom.

Susret je započeo intenzvnom borbom oba tima, a već u 13. minuti prvog poluvremena Belgijance raduje Naingollanov go koji ih dovodi u vodstvo.

Međutim, Belgijance euforija napušta u 31. minuti kada im mrežu trese pogodak Ashleya Williamsa koji poravnava rezultat.

Što se tiče drugog poluvremena, već u 55. minuti sreća je opet poslužila Velšane. Robson- Kanu izveo je sjajnu majstoriju pred belgijskim golom.

Ostao je u ključnom trenutku odlično pozicioniran jer se belgijska odbrana prilično zbunila te doveo Wales do prednosti od 2:1.

Koliko su se god zdušno trudili Belgijanci do kraja susreta bar izjednačiti ovaj rezultat, sreća im nije išla na ruku.

U 85. minuti zatiče ih pravi šok, nevjerovatan gol Sama Wokesa za totalno vodstvo Walesa od 3:1.

Belgija je napustila Evropsko prvenstvo, a Velšane očekuje itekako napet susret sa Portugalom 6. jula u polufinalu.