VIDEO/ Vatreni zgazili Furiju

Euro 2016: Kalinić, Subašić i Perišić uništili Špance, Hrvatska prva u grupi!

Sport21.06.16, 22:59h

Hrvatska je u Bordeauxu srušila europske prvake (2:1)! Strijelci za veliku pobjedu protiv Španjolske bili su Nikola Kalinić i Ivan Perišić. Danijel Subašić obranio je penal Sergiju Ramosu.

Pobjedom je Hrvatska osvojila grupu ispred Španije te seli u Lens u osminu finala.

Protivnik je još uvijek nepoznat, ali poznato je mjesto radnje: 25. juna u Lensu Hrvatska čeka jednu od trećeplasiranih ekipa iz skupina B, E ili F.

Španija je povela golom Alvara Morate u 7. minuti nakon sjajne, brze akcije.  Izjednačio je Kalinić fantastičnim pogotkom petom, da bi tri minute prije kraja Perišić probio De Geu za 2:1. Kalinić je ovaj put bio asistent.

Hrvatska je tako osvojila prvo mjesto u grupi sa sedam bodova, Španjolska je druga sa šest, Turska, koja je sa 2-0 (1-0) u Lensu svladala Češku, je treća s tri boda, dok je Češka ostala posljednja s jednim bodom.

Hrvatska se već ranije plasirala u nokaut fazu Eura zahvaljujući pobjedi Njemačke nad Sjevernom Irskom.

U drugom meču Turska u 10. minutu je šokirala Češku, tačnije Jilmaz, koji je matirao Čeha za 1:0. Uspjeli su Turci da sačuvaju stečenu prednost i tako došli u situaciju da se nađu u osmini finala kao jedna od najbolje trećeplasiranih selekcija.

Imaju bolji skor od Albanije, ali moraju da sačekaju preostale mečeve posljednjeg kola.

Turska u 65. minutu golom Tufana dolazi do prednosti od 2:0, što bi moglo da znači i plasman u osminu finala Evropskog prvenstva.

Poslije prekida i mora se priznati ofsajda koji škotski sudija Vilijam Kolum nije dosudio, lopta je došla do Ozana Tufana. On se našao iskosa sa desne strane i pucao je jako i precizno u bliži ugao.