VIDEO/ 1:1 u Marseju

Euro 2016: Islanđani remizirali s Mađarima i osvojili drugi bod

Sport18.06.16, 20:16h

Islanđani su poveli golom Gilfya Sigurdssona (40pen), a Mađari su izjednačili autogolom Birkira Saeverssona (88) . Mađarima je to četvrti bod, a Islanđanima drugi

Nogometne reprezentacije Islanda i Mađarske podijelile su bodove u 2. kolu grupe F Evropskog prvenstva u Francuskoj. Utakmica je završena rezultatom 1:1 (1:0).

Krajem prvog poluvremena Island je došao do vodstva iz penala koji je precizno u 40. minutu izveo Gylfi Sigurdsson, a Mađari su došli do izjednačenja autogolom Birkira Saevarssona u 88. minutu.

U ovoj grupi večeras će snage odmjeriti Portugal i Austrija. Obje ekipe su pod imperativom pobjede ukoliko žele izboriti plasman u osminu finala Evropskog prvenstva. Portugal je u prvom kolu remizirao s Islandom, a Austrija je izgubila od Mađarske.