VIDEO/VELIKA POBJEDA AZZURRA

EURO 2016: Italija deklasirala Švedsku, Ibra nije mogao ništa protiv odbrane Juventusa

Sport17.06.16, 17:21h

Prvi dio ponudio je pravu nogometnu uspavanku, u kojoj su se Talijani koncentrirali na obranu i kontru, koju nisu dočekali, dok su Šveđani dodavali oko centra, ali nisu uspjeli uputiti ni jedan udarac u okvir gola Azzurra.

Italija je prekrasnim golom Edera u 88. minuti svladala Švedsku s 1:0 i plasirala se u osminu finala Europskog prvenstva. Težak susret u skupini E Azzurri su riješili u samom finišu, kada je naturalizirani napadač sjajno prošao pored tri igrača Švedske i majstorski pogodio za veliku pobjedu momčadi s Apenina.

Od velikog dvoboja u prvom poluvremenu nije bilo ništa. Taktička bitka, mnogo prekršaja i ni jedan opasan udarac potpisali su prvih 45 minuta u Toulouseu. Talijanska obrana zaustavila je Zlatana Ibrahimovića, dok je na drugoj strani samo Alessandro Florenzi pokušao, no njegov udarac je u 10. minuti lako obranio vratar Andreas Isaksson.

Po sedam prekršaja napravile su dvije momčadi. Švedska je imala dva kornera, ali i 273 dodavanja (232 uspješna), a Italija 195, od kojih je 158 završilo gdje treba.

Nije se mnogo toga promijenilo ni u drugom poluvremenu. Momčadi su čuvale svoj gol, a obrana Juventusa vezala Zlatana Ibrahimovića, bez kojeg je Švedska bila bezopasna po gol Buffona. Međutim, kako je utakmica išla prema kraju tako su probuđeni Azzurri krenuli naprijed po pobjedu.

U 81. minuti su propustili priliku utakmice. Emanuele Giaccherini centrirao je s lijeve strane na drugu vratnicu, gdje je Marco Parolo s pet metara glavom pogodio prečku. Bila je to najbolja prilika na cijeloj utakmici. A onda...

I kada se činilo da će težak dvoboj završiti remijem bez golova, ukazao se nevjerojatni Eder. Napadač Intera krenuo je prema golu Švedske s lijeve strane, prošao tri igrača Švedske i s ruba šesnaesterca prekrasno pogodio za veliku pobjedu Talijana, drugu u Francuskoj.