video/ drugo kolo grupe b

EURO 2016: U napetoj borbi Rusa i Slovaka pala tri gola, Slovaci slave

Sport15.06.16, 16:52h

Ovaj susret odigrao se na stadionu Pierre-Mauroy u Lilu kapaciteta 50.186 sjedećih mjesta

Slovenac Damir Skomina sudio je današnji susret ove dvije selekcije.

Ovaj susret odigrao se na stadionu Pierre-Mauroy u Lilu kapaciteta 50.186 sjedećih mjesta.

Navijači Rusije obilježili su dosadašnji tok Eura, ali u negativnom smislu. Njihovi navijači napravili su nekoliko incidenata, a FIFA je zaprijetila da će ih izbaciti sa Eura ukoliko naprave nešto slično.

U 32. minuti prvog poluvremena odlično se pred golom Rusije našao igrač Slovačke Vladimir Weiss i postigao go za vodstvo.

Ostatak igre Slovaci prilično disciplinirano održavaju igru, a dodatan razlog za veselje priuštio im je Hamsik u 45. minuti prvog poluvremena i doveo ih do rezultata od 2:0.

Međutim, očito su se Rusi dobro uplašili i trznuli pa tako u drugom poluvremenu pokušali nešto uspješnije zatjerati koju loptu u mrežu. U 80. minuti pada njihov prvi gol, a postiže ga Denis Glushakov. No, na tome je i stalo, a Slovaci slave pobjedu.

Ovako su izgledale početne selekcije:

Rusija: Akinfeev, Smolnikov, Berezutski, Ignashevich, Schennikov, Neustadter, Golovin, Kokorin, Shatov, Smolov i Dzuba.

Sa druge strane Slovačka je nastupila u formaciji 4-5-1, ili na travnjaku: Kozacik, Hubocan, Durica, Skrtel, Pekarik, Weiss, Hamsik, Pecovsky, Kucka, Mak i Duda.

(Foto: AA; DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/mr)