video/ drugi susret skupine e

EURO 2016: Italijani pobijedili Belgijance, drugi pogodak 'zakucao' Pelle pred sami kraj!

Sport13.06.16, 22:55h

Glavni sudija na večerašnjem susretu bio je Englez Mark Clattenburg, a pomoćnici su mu bili zemljaci Simon Beck i Jake Collin.

U prvom poluvremenu, Belgija je pokazala nešto više temperamenta od Italijana, posjed lopte bio je na strani Belgije 57:43 %.

Uprkos tome, Giaccherini dovodi Italiju u vodstvo golom u 32. minuti igre.

U drugom poluvremenu Belgija je vršila dobar pritisak na italijansku mrežu, no Italijani su prilično sigurno čuvali svoje vodstvo.

Iznenađenje je stiglo u zadnjim minutama produžetaka kada je sa drugim golom Italiji pobjedu osigurao Pelle.

Ovo su imena 22 nogometaša koji su večeras istrčala na stadion "Stade de Lyon".

Početni sastavi Belgija: Courtois, Ciman, Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen, Witsel, Nainggolan, Fellaini, De Bruyne, Hazard, R. Lukaku

Italija: Buffon, Chiellini, Darmian, Candreva, Pellè, Barzagli, De Rossi, Éder, Parolo, Bonucci, Giaccherini.