video/ utakmica prvog kola grupe a

Spektakularno otvoren EURO 2016: Francuzi u napetom meču savladali Rumune sa 2:1!

Sport10.06.16, 22:58h

Susret su otvorile dvije velike šanse Rumunije, da bi potom Francuzi preuzeli inicijativu igre u svoje ruke

Večeras je spektakularno otvoren EURO 2016. U uvodnoj ceremoniji DJ David Guetta izveo je oficijelnu pjesmu EURA “This one is For You”, popraćenu koreografijom 600 plesača i plesačica, kao i spektakularnim zračnim showom u režiji francuskih zračnih snaga.

euro-2016-jpg

Odigran je prvi meč Evropskog nogometnog prvenstva u Francuskoj, a sastale su se Francuska i Rumunija.

Iako su mreže mirovale, možemo biti zadovoljni utakmicom u prvom poluvremenu. Susret su otvorile dvije velike šanse Rumunije, da bi potom Francuzi preuzeli inicijativu igre u svoje ruke. Redale su se prilike, a najbolju je imao Griezmann u 14. minuti kada pogađa stativu.

Drugo poluvrijeme je već bilo interesantnije što se tiče pogodaka. Giroud je u 58. minuti nakon Payetovog ubačaja iz kornera pogodio za vodstvo Francuske protiv Rumunije

Sreća Francuza nije dugo trajala. Rumunija je u 66. minuti izjednačila golom Stancua koji je pogodio iz penala koji je skrivio Evra.

No, radost se opet vratila na lice Francuza kada je u 89. minuti za 2:1 gol ubacio Dimitri Payet i tako doveo tim domaćina u vodstvo.

Za Francusku su igrali: Lloris - Sagna, Koscielny, Rami, Evra - Matuidi, Kante, Pogba - Payet, Giroud i Griezmann.

Za Rumune su istrčali: Tatarusanu - Sapunaru, Chiriches, Grigore, Rat - Stanciu, Hoban, Pintili - Popa, Andone i Stancu.

Glavni sudija večerašnje utakmice bio je Viktor Kassai.