napeto na koševu

Vječiti derbi sreću donio Plavima: Željo savladao Sarajevo sa 1:0

Sport24.04.16, 19:05h

U 107. vječitom gradskom derbiju igranom na Koševu nogometaši Željezničara savladali su ekipu Sarajeva rezultatom 1:0.

U prilično rastrganoj igri obje ekipe u prvom poluvremenu smo gledali tvrdu i na trenutke oštru igru, u kojoj su prednjačili igrači Željezničara- piše Avaz

Sarajevo je imalo nešto više od igre i nekoliko dobrih prilika za gol, ali što zbog nepreciznosti Benke i Kovačevića rezultat se nije mijenjao.

Željo se opredijelio za kontranapade u kojima je bio veoma opasan, a brzonogi Lendrić je stvarao probleme odbrani Sarajeva.

U samom finišu prvog poluvremena kada se očekivao posljednji zvižduk Eldina Jakupovića, Blagojević je izveo slobodnjak i sjajno pronašao Stevanovića koji efektno pogađa za veliko slavlje igrača, ali i navijača Željezničara.

U drugom poluvremenu Sarajevo je krenulo još ofanzivnije ka golu Kjosevskog ne bi li što prije došlo do izjednačenja.

Treba izdvojiti stativu koju je pogodio Barbarić, ali i prečku Duljevića, kada je sa linije loptu izbacio Kosorić.

Završilo je na kraju 1:0 za Željezničar, koji se tako probio na treće mjesto u Premijer ligi ispred Sarajeva.