VIDEO/ 31. kolo italijanske Serije A

Džeko strijelac u pobjedi Rome nad Laziom: Tek što je ušao u igru, Dijamant zatresao mrežu

Sport03.04.16, 17:24h

Edin Džeko postigao je pogodak u pobjedi Rome nad gradskim rivalom Laziom od 4:1 u 31. kolu italijanske Serije A.

Napadač bh. reprezentacije postigao je pogodak za vodstvo Rome od 2:0 u 64. minuti, svega četiri minute nakon što je ušao u igru umjesto Stephana El Shaarawyja koji je u 15. minuti postigao vodeći gol.

Marco Parolo je u 75. minuti smanjio prednost gostiju, dok su pobjedu Rome ovjerili Alessandro Florenzi (83.) i Diego Perotti (87.).

Miralem Pjanić odigrao je za Romu svih 90 minuta dok je Ervin Zukanović u igru ušao u 81. minuti.

Senad Lulić zbog suspenzije nije igrao za Lazio.

Roma se ovom pobjedom učvrstila na trećem mjestu i zaostaje sada samo četiri boda za drugoplasiranim Napolijem koji je danas poražen od Udinesea sa 3:1.