VIDEO/ Uz veliku podršku navijača

Veliko slavlje u Luksemburgu: Zmajevi pobijedili s 3:0, Pjanić 'zapečatio' trijumf u 90. minuti!

Sport25.03.16, 22:13h

Prijateljski susret BiH- Luxemburg završio je s visokih 3:0 za našu selekciju

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras na "Josy Barthel" stadionu je odigrala prijateljsku utakmicu s Luksemburgom. Ovo je prvi meč za bh. reprezentaciju u ovoj godini, nakon neuspjeha u baražu za Euro te uoči novog ciklusa kvalifikacija za SP. Za ovaj prijateljski meč selektor Mehmed Baždarević je pozvao 25 igrača, među kojima i tri debitanta.

Bosna i Hercegovina i Luksemburg dosad su odigrali pet utakmica u kojima selekcija BiH ima stopostotan učinak. Posljednji put sastali su se u kvalifikacijama za Euro 2012., kada je BiH slavila sa 5:0 što je ujedno i najubjedljivija pobjeda reprezentacije BiH nad tom selekcijom.

Za četiri dana, u Cirihu, reprezentacija BiH igra prijateljski meč sa Švicarskom.

Susret je počeo u 20.15. Prvo poluvrijeme je proteklo bez golova, dok je u  drugom poluvremenu došlo do preokreta. Zmajevi su došli u vodstvo pogreškom odnosno autogolom protivničkog tima, a samo dvije minute kasnije zgoditak postiže Edin Džeko.

U 90. minuti iz slobodnog udarca pogađa Miralem Pjanić za konačnih 3:0.

Luxembourg vs Bosnia-Herzefovina 0-1 Edin Dzeko... by Babis_Mitkos