BH Telecom Premijer liga

Pobijedili ekipu Slavije: Nogometaši Sarajeva vratili se u utrku za prvaka

Sport20.03.16, 21:24h

Za vodećim ekipama na tabeli - Zrinjskim i Slobodom, Sarajevo na trećem mjestu, osam kola prije kraja prvesntva, trenutno zaostaje pet bodova

Nogometaši Sarajeva na Stadionu "Asim Ferhatović Hase" u malom gradskom derbiju pobijedili su ekipu Slavije sa 3:0 (1:0) u 22. kolu BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Vodeći gol za aktualnog prvaka postigao Leon Benko u 39. minuti na asistenciju kapitena Harisa Duljevića.

U drugom poluvremenu rezultat je u 57. minuti povećao Amer Bekić, nakon uspješne akcije Ševke Okića i Duljevića, a konačan rezultat u 87. minuti postavio je mladi Hamza Čataković, koji je glavom pogodio mrežu Slavije nakon centaršuta Džamala Berberovića.

Ovom pobjedom ekipa Sarajeva, koju je s klupe predvodio Almir Hurtić, nakon smjene Miodraga Ješića, vratila se u utrku za titulu. Za vodećim ekipama na tabeli - Zrinjskim i Slobodom, Sarajevo na trećem mjestu, osam kola prije kraja prvesntva, trenutno zaostaje pet bodova.