Najbolji teniser svijeta na zna za poraz

Dominacija se nastavlja: Novak Đoković briljirao protiv Andya Murraya i osvojio Australian Open

Sport31.01.16, 12:47h

Novak Đoković pobjednik je Australian Opena za 2016. godinu, nakon što je u finalu sa 3.0 savladao Andy Murraya, po setovima 6:1, 7:5, 7:6 (7:3)

Prvi set je Đoković više nego ubjedljivo riješio u svoju korist sa 6:1. U drugom setu smo gledali malo više uzbuđenja do rezultata 5.5, kada Đoković pravi brejk i nakon toga svojim servis gejmom set privodi kraju sa 7:5.

Na početku trećeg seta, teniser iz Srbije omdah pravi brejk, ali Murray brzo uzvraća i meč odlazi u tie-break. U tie-breaku bolje se snašao Đoković i slavio sa 7:2, za konačnih 3:0 u setovima

Nakon današnje pobjede Đoković protiv Murraya u međusobnim duelima ima omjer 22:9.

Ovo je za Đokovića ujedno bila 11. Grand slam titula u karijeri, a šesta na Australian Openu, čime je na početku 2016. godine još jednom pokazao svoju dominaciju, koja je izraženija iz turnira u turnir.