Messi i Suarez donijeli pobjedu

Barcelona osvojila treću titulu svjetskog klupskog prvaka

Sport20.12.15, 18:32h

Katalonski fudbalski div Barcelona u finalu Svjetskog klupskog prvenstva u Japanu rezultatom 3:0 savladala je argentiski River Plate i izborila treću titulu svjetskog prvaka, javlja Anadolu Agency (AA)

Finale Svjetskog fudbalskog kupa odigrano je pred punim stadionom u Yokohami, a golove za Barcelonu postigli su Lionel Messi u 36, a Luis Suarez u 49. i 68. minuti meča.

Barcelona je tako postala jedini klub sa tri trofeja svjetskog prvaka.

U meču za treće mjesto domaći tim Sanfrecce Hiroshima je rezultatom 2:1 savladao azijskog prvaka iz Kine tim Gangzhou Evergrande.

Svjetsko klupsko prvenstvo FIFA-e se održalo po 12. put. Riječ je o takmičenju na kojem učestvuju prvaci šest kontinentalnih klupskih prvenstava i šampion države domaćina.

Do sada su prema očekivanjima najviše uspjeha imali evropski i južnoamerički klubovi. Evropski klubovi slavili su osam, a južnoamerički klubovi četiri puta. Barcelona ima tri trofeja, a Corinthians je do sada osvojio dva pehara.