Video / Roma slavila protiv Genoe, ali...

Edin Džeko psovao sudiji pa zaradio crveni karton

Sport20.12.15, 17:34h

Odigrane su četiri utakmice 17. kola italijanske Serije A u terminu od 15 sati

Roma je konačno prekinula niz od pet utakmica bez pobjede i slavila protiv Genoe na Olimpicu. Bilo je 2:0, a strijelci su bili Florenzi i Umar. Treba naglasiti kako je Pjanić igrao do 65. minute, a da je Džeko isključen u 75. minuti zbog psovanja sudiji.

Napoli je nastavio sa pobjedama i danas su slavili ubjedljivo protiv Atalante u gostima. Bilo je 3:1, a golove za napolitance su postigli Hamsik i dva puta Higuain.

Fiorentina je na Artemio Franchiju savladala Chievo rezultatom 2:0. Golove za Violu postigli su Kalinić i Iličić.

Verona je na svom terenu dočekala ekipu Sassuola i na kraju remizirala 1:1. Gosti su poveli golom Floccarija u 35. minuti, a izjednačenje Veroni je donio legendarni Luca Toni.

Nakon ovog kola Inter je i dalje prvi, a slijede ga Fiorentina i Napoli, dok je Juventus na četvrtom mjestu.