Odigrano sedam revanš utakmica

Kup BiH: Sarajevo, Željezničar i Sloboda u četvrtfinalu

Sport04.11.15, 15:43h

Odigrano je sedam revanš utakmica osmine finala Kupa BiH u fudbalu u kojima su postignuti ovi rezultati

Sarajevo - Slavija 3:1 (prva utakmica 4:1), GOŠK - Željezničar 0:1 (0:3), Radnički - Travnik 0:0 (2:0), Sloboda - Čelik 2:1 (1:1), Radnik - Rudar 7:1 (3:1), Mladost DK - Sloboda Novi Grad 7:0 (1:2), Bratstvo - Borac 0:2 (0:1).

Nakon što su slavili u Istočnom Sarajevu (4:1), fudbaleri Sarajeva su i na Koševu savladali Slaviju. Bilo je 3:1, iako su gosti rano poveli zahvaljujući golčini Vejnovića sa 30 metara.

Do kraja prvog poluvremena bordo tim je izjednačio golom Adnana Osmanovića, da bi u nastavku sa još dva pogotka potvrdio prolaz u četvrtfinale Kupa BiH.

U strijelce su se upisali Elvedin Herić u 62. i Veladžić u 89. minuti.

Nogometaši Željezničara plasirali su se u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine.

Željezničar je nakon pobjede nad Goškom od 3:0 u prvom meču na Grbavici, slavio danas i u uzvratnom susretu u Gabeli s 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Aleksandar Kosorić u 12. minuti.

Plasman u četvrtfinale ranije je izborio Široki Brijeg koji je u utorak na Pecari pobijedio Orašje sa 6:0. Širokobriježani su slavili i u prvom meču u Orašju sa 3:0.

(Oslobodjenje.ba, DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/dg)