Video / Serie A

Inter savladao Romu 1:0, Pjanić zaradio crveni karton

Sport01.11.15, 10:21h

U derbiju 11. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je u Milanu svladao Romu s 1:0 i preuzeo vodstvo na ljestvici Serie A

Strijelac jedinog gola bio je Gary Medel u 31. minuti susreta kada je prizemnim udarcem svladao Romina vratara Szczesnyja.

Bodove Interu sačuvao je izvrsno raspoloženi vratar Samir Handanović s nekoliko sjajnih obrana, a Roma je utakmicu završila s igračem manje nakon što je bh. reprezentativac Miralem Pjanić u 73 minuti dobio drugi žuti karton.

Ranije u subotu odigran je i torinski derbi u kojem je Juventus svladao Torino 2:1. Juventus je poveo prekrasnim pogotkom Paula Pogbe (19), na 1-1 početkom nastavka poravnao je Cesare Bovo (51), ali tri boda "staroj dami" donio je Juan Cuadrado (90+3) minutu prije isteka sudačke nadoknade.

Na ljestvici Serie A prvoplasirani Inter ima 24 boda, jedan više od druge Rome, dok treći Napoli i četvrta Firoentina imaju po 21, uz utakmicu manje u odnosu na vodeći dvojac.

Aktualni prvak Juventus je deseti s 15, a Torino mjesto ispod s istim brojem bodova.