Video / Rezultati u Serie A

Senad Lulić strijelac u pobjedi Lazija, Roma preuzela vrh tabele

Sport25.10.15, 21:16h

Reprezentativac BiH Senad Lulić bio je strijelac u utakmici devetog kola italijanske Serie A u kojoj je njegov Lazio ugostio Torino i slavio pobjedu 3:0

Zmaj je nebeskoplave doveo u prednost u 40. minuti, kada je iz blizine pobodio poslije asistencije Mirolsava Klosea.

Pobjedu je potvrdio Felipe Anderson sa dva gola u drugom poluvremenu - prvi je postigao u 70., a drugi u sudijskoj nadoknadi vremena.

Lazio nakon desetog kola zauzima četvrto mjesto na tabeli.

A vrh je preuzela Roma. Ekipa u kojoj igraju Edin Džeko i Miralem Pjanić je u velikom derbiju u Firenci savladala Fiorentinu sa 2:1. Roma je do krucijalne prednosti došla u prvom poluvremenu.

Prvi gol je postigao Muhamed Salah u šestoj minuti, da bi prednost udvostručio Gervinho u 34.

Utješni pogodak za viole postigao je Boubacar u 90. minuti.

Džeko je odigrao cijelu utakmicu u dresu vučice, dok je Pjanić zamijenjen desetak minuta prije kraja.

Senad Lulic Goal Lazio 1 - 0 Torino 2015 by alxrecords

(Oslobodjenje.ba, DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/dg)