VIDEO/ SJAJNA POBJEDA NA BILINOM POLJU (2:0)

Još nije sve gotovo: Milan Đurić i Vedad Ibišević produžili nadu Zmajeva za plasman u baraž!

Sport10.10.15, 22:45h

Iako se do polovine drugog poluvremena činilo da će susret u Zenici završiti bez golova, preokret je nastupio od 71. minute, a junaci utakmice su Milan Đurić i Vedad Ibišević

Bez Edina Džeke, koji zbog povrede večeras nije igrao, reprezentaija BiH je u važnu utakmicu protiv Velsa ušla desetkovana i to se umalo odrazilo i na krajnji rezultat.

Ali kada se činilo da je sve izgubljeno i da će večerašnji susret u Zenici završiti bez golova, što bi za Zmajeve značilo definitivni oproštaj od baraža, u 71.minuti utakmice Milan Đurić pogodio je mrežu Velsa i doveo BiH u vodstvo od 1:0.

Đurić je u igru ušao u 60. minuti umjesto Edina Višće, a za zgoditak bilo mu je dovoljno samo 10 minuta.

A onda u 90. minuti Milan Đurić sjajno asistira Vedadu Ibiševiću koji zabija za 2:0 i pobjedu, koja otvara novu šansu za plasman BiH na Evropsko prvenstvo u Francuskoj iduće godine.

S obzirom da je Izrael poražen od Kipra rezultatom 1:2, pobjedom protiv Kipra, protiv kojeg igramo za tri dana, Zmajevi bi osigurali plasman u baraž, gdje možemo otići čak i u slučaju remija na Kipru, ali pod uslovom da Izrael ne pobijedi Belgiju.

Ekipe su večerašnju utakmicu počele u sljedećim sastavima:

BiH: Begović, Mujdža, Šunjić, Spahić, Zukanović. Salihović, Hadžić, Pjanić, Lulić, Višća, Ibišević

Vels: Hennessey, Gunter, Taylor, Richards, Davies, A.Williams, Allen, Ramsey, Bale, Ledley, Robson-Kanu