4. kolo Premijer lige BiH

Zrinjski savladao Sarajevo sa 1:0

Sport14.08.15, 22:07h

Fudbaleri Zrinjskog iz Mostara slavili su u derbiju 4. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na gostovanju ekipi Sarajeva

Mostarci su savladali aktuelnog prvaka BiH s 1:0, a jedini pogodak na meču postigao je Radulović u 82. minutu utakmice.

Zrinjski je na taj način potvrdio da je najozbiljniji kandidat za osvajanje titule prvaka, obzirom da je u četiri kola nove sezone domaćeg prvenstva ostvario isto toliko pobjeda.

Sarajevo je sada na omjeru od dvije pobjede i isto toliko poraza.

U prvom današnjem meču Sloboda i Borac su podijelili bodove na stadionu ''Tušanj'' u Tuzli.

Prvi pogodak na tom meču postigao je gostujući igrač Toni Jović u 52. minutu, a domaćin je došao do izjednačenja jedanaest minuta kasnije pogotkom Mersudina Ahmetovića.

U Širokom Brijegu u nedjelju će biti odigran još jedan susret s epitetom derbija. Širokobriježani na svom terenu dočekuju starog rivala, viceprvaka BiH Željezničara, koji je nešto slabije započeo ovosezonsku ligu.

Tim s ''Grbavice'' je poražen u prva dva kola takmičenja, a prvu pobjedu je upisao tek u 3. kolu na gostovanju u Vitezu pogotkom u posljednjim minutama meča. S druge strane Široki ima prednost domaćeg terena, te učinak od dvije pobjede i poraz iz prošlog kola na teškom gostovanju Sarajevu.