PRIMAMLJIVA PONUDA U SRBIJI

Mladencima stalan posao i besplatna svadba!

Arhiva04.09.13, 17:58h

Ondašnje turističko preduzeće "Planinka", u sklopu koje banja posluje, nudi stalni posao i besplatnu svadbu mladima iz cijele Srbije koji odluče da tamo okušaju sreću. Uslov je samo jedan - da budući mladoženja ili mlada budu iz Lukovske banje

vjenčanje nasl

Lukovska banja nudi besplatnu svadbu i posao mladima iz cijele Srbije, a jedini uslov - da je jedno od mladenaca iz Banje. U vrijeme kada je bez posla rekordan broj građana Srbije, gotovo 800.000, iz Lukovske banje u Kuršumliji stiže više nego primamljiva ponuda, piše Kurir.

Ondašnje turističko preduzeće "Planinka", u sklopu koje banja posluje, nudi stalni posao i besplatnu svadbu mladima iz cijele Srbije koji odluče da tamo okušaju sreću. Uslov je samo jedan - da budući mladoženja ili mlada budu iz Lukovske banje.

Smještena na istočnim obroncima Kopaonika, Lukovska banja sa okolnim zaseocima broji oko 500 duša. U protekloj deceniji banjski turizam cvjeta i među mještanima nema nezaposlenih. Potencijalne mladoženje rado su dočekale inicijativu rukovodstva "Planinke", koje im nudi besplatnu svadbu i siguran posao za njihove izabranice.

"Dolazi u obzir svaka koja je pametna, da kažem srednja djevojka. Da bude ništa bolja od mene", kaže Goran Filipović.

Branko Vukojičić kaže da ima djevojku iz Beograda i da planira da se oženi i ostane u Banji.

Dok se čeka prva svadba, posla pretiče. Tokom čitave godine popunjeni su svi smještajni kapaciteti banje na 700 metara nadmorske visine. U toku je proširenje hotelskog kompleksa, pa treba sve više radne snage.

"Trebaće konobara, kuhara, medicinskih sestara, recepcionara, sobara. Ja sam neudata i nadam se da ću uspeti da ubijedim dečka da dođe ovdje i da živimo u Lukovskoj banji", kaže šefica marketinga Lukovske banje Jelena Stepanović.

Decenijama zapostavljan, ovaj dio kuršumlijske opštine sada ima važnu misiju.

"Cilj je da zadržimo stanovništvo u Lukovskoj banji, da mladi nađu sebi srodnu dušu i ostanu. Imamo 50-ak momaka i djevojaka, a glavni cilj je da ostanu ovdje", kaže upravnik Lukovske banje Goran Stevanović.

Ljekovite termomineralne vode kojima je banja bogata koristili su još stari Rimljani, dok je srpski kralj Milutin u 13. vijeku po okolnim šumama lovio divljač.

(Kurir/DEPO PORTAL/BLIN MAGAZIN/av)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook