Metković zavijen u crno

U SKB-u Mostar preminuo 15-godišnji dječak koji je pao s romobila: Nije imao kacigu

Hronika25.06.26, 17:51h

U SKB-u Mostar preminuo 15-godišnji dječak koji je pao s romobila: Nije imao kacigu
Dječak je zadobio po život opasne ozljede glave nakon pada s električnog romobila. Liječnici u Sveučilišnoj kliničkoj bolnici Mostar svim silama su se borili za njegov život, no nisu uspjeli spasiti ga, piše Dubrovački dnevnik

 


Jučer (srijeda, 24. juna) preminuo je 15-godišnjak iz okolice Metkovića koji je u utorak pao s romobila.

 

Dječak je zadobio po život opasne ozljede glave nakon pada s električnog romobila 22. juna u Metkoviću. Liječnici u Sveučilišnoj kliničkoj bolnici Mostar  svim silama su se borili za njegov život, no nisu uspjeli spasiti ga, piše Dubrovački dnevnik

 

Prema dostupnim informacijama, skupina djece igrala se u blizini vodonatapnog kanala u okolici Metkovića. Jedno od djece na mjesto okupljanja dovezlo se električnim romobilom, nakon čega su se dječaci međusobno izmjenjivali u vožnji. Kada je na red došao 15-godišnjak, krenuo je romobilom, no ubrzo je izgubio nadzor nad vozilom te pao na kolnik. Prilikom pada glavom je snažno udario o asfalt i zadobio teške tjelesne ozljede.

 

Kako doznaje Dubrovački dnevnik, romobil je bio znatno jače snage nego što je to zakonom dopušteno.

 

O tragičnom je događaju izvijestila i Policijska uprava dubrovačko-neretvanska. Policijski službenici Policijske postaje Metković dovršili su očevid i kriminalističko istraživanje nesretnog slučaja koji se dogodio na nerazvrstanoj cesti u blizini Ulice Ljudevita Gaja. Utvrđeno je kako je maloljetnik, upravljajući električnim romobilom, iz za sada neutvrđenih razloga izgubio nadzor nad vozilom i pao na kolnik.
 

Budući da tokom vožnje nije koristio zaštitnu kacigu, zadobio je teške ozljede glave opasne po život. Nakon hitne medicinske intervencije i liječenja u Sveučilišnoj kliničkoj bolnici Mostar, preminuo je u noći s 23. na 24. juna.

 

O događaju je podneseno posebno izvješće Županijskom državnom odvjetništvu u Dubrovniku.

 

Policija je uputila apel vozačima električnih romobila i njihovim roditeljima na dosljedno poštivanje prometnih propisa i korištenje zaštitne opreme, posebice zaštitne kacige.

 

(DEPO PORTAL/dg)


Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook