Kamioni koji odlažu prikupljeni otpad ponovo su danas pokušali da isti odlože na lokaciju u Vrapčićima, protiv čega su se mještani pobunili. Mještanin Vrapčića Emsad Mezit ogorčen je zbog cijele situacije.
- Jutros rano smo došli da izvidimo situaciju. Provozao sam se, nije ništa bilo. Kolega mi je javio da su tri, četiri kamiona pokušala ući, međutim put je bio prekinut prema lokaciji gdje su istovarali smeće i sami su se vratili. Onda je došla mašina iz komunalnog da popravi put kako bi kamioni nastavili odlagati otpad - kazao je Mezit, prenosi Avaz.
Kazao je kako su se on i još nekoliko mještana pobunili, te da je policija uzela njihove podatke.
Komentarisao je i ponovnou ekalaciju požara na deponiji Uborak, za koju, gradonačelnik Mario Kordić tvrdi da je podmetnuta.
- Požar je otišao u katastrofalno stanje. Kažu da je dima bilo do Bune, to je užas, užas! Sa jedne strane nas Uborak truje sa i došli su baš u Vrapčiće kraj vode da odlažu otpad. Pa ima li neko drugo mjesto? Nije uredu da to rade ovom stanovništvu koje već trpi katastrofe - istakao je.
(Avaz.ba/DEPO PORTAL/au)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook