reprezentativka BiH

Aida Avdagić iz taekwondo kluba Sarajevo pobjednica na olimpijskom turniru u kategoriji seniorki

Sport04.09.23, 14:43h

Aida Avdagić, takmičarka taekwondo kluba Sarajevo i reprezentativka Bosne i Hercegovine, osvojila je zlatnu medalju u konkurenciji seniorki (u kategoriji do 53 kg) nakon što je u finalnoj borbi savladala srbijansku takmičarku rezultatom 2:0 na olimpijskom turniru G1 "Bosnia and Herzegovina Open 2023" održanom jučer u Sarajevu, saopćeno je iz navedenog kluba.

Ovim nastupom Avdagić je nastavila niz uspješnih rezultata nakon što je proteklog vikenda u Estoniji osvojila bronzanu medalju na evropskom seniorskom prvenstvu u olimpijskim kategorijama.

Na turniru u Sarajevu nastupilo je 106 klubova s više od 500 prijavljenih takmičara iz 37 zemalja svijeta.