Haračić junak Plavih

Željezničar izborio remi na Grbavici

Sport13.07.23, 22:33h

Fudbaleri Željezničara remizirali su sa Dinamom iz Minska u prvom meču 1. pretkola kvalifikacija za Konferencijsku ligu (2:2).

Navijači Željezničara su priredili spektakularnu atmosferu na prvoj utakmici voljenog kluba na domaćem terenu poslije pet godina.

„Plavi“ su bili bolji rival u prvom dijelu. Imali su dobre prilike preko Nedima Mekića u 32. minuti i Edina Cocalića u 34. minuti, ali nisu stigli do gola. Onda je uslijedila kazna. Edin Rustemović je pogriješio, Bjelorusi su istrčali kontru, a na kraju je Ivan Bakharov matirao Ajdina Mulalića.

Dinamo je do drugog gola došao u 50. minuti. Ponovo greška domaćih i kaznio je to Vladislav Morozov. Željezničar je napadao, prijetio, ali nije mogao do gola. Joseph Amoah je propustio veliku šansu u 72. minuti.

No, Željzničar se vratio golovima Dženana Haračića i Sulejmana Krpića.

Prvo je rezervista Dženan Haračić pogodio za smanjenje zaostatka u 84. minuti nakon asistencije Sulejmana Krpića.

Potom se u sudijskoj nadoknadi sjajno snašao Krpić i pogodio za poravnanje.

Revanš je za sedam dana, a zbog učešća Bjelorusije u ratu u Ukrajini taj meč će se igrati u Azerbejdžanu.