radost katarana nije dugo trajala

Senegal savladao domaćina sa 3:1, odbrana se previše opustila...

Sport25.11.22, 16:08h

U susretu 2. kola skupine A Svjetskog nogometnog prvenstva Senegal je nadigao Katar rezultatom 3:1.

Senegal je poveo u 41. minuti preko Boulayea Dia, koji je iskoristio veliku pogrešku Boualema Khoukhija. Stoper Katara je u vlastitom kaznenom prostoru pao preko lopte na koju je natrčao Dia i pogodio za 1:0.

Do 2:0 Senegal je došao u 48. minuti. Nakon udarca iz kuta glavom je pogodio Famara Diedhiou.

U posljednjoj trećini utakmice Katar je uspio odigrati nekoliko dobrih akcija te smanjiti u 78. minuti na 2:1 preko Mohammeda Muntarija.

Ipak, sve dvojbe o pobjedniku razriješio je u 84. minuti Bamba Dieng koji je pogodio za konačnih 3:1.

Senegal se s tri boda izjednačio s reprezentacijama Nizozemske i Ekvadora, a na začelju je Katar bez bodova. Drugi susret ove skupine od 17 sati igraju Nizozemska i Ekvador.