EURO 2020/ azzurri ipak bolji

Dramatična borba na Wembleyu: Penali odlučili prvog finalistu, Italija dobila Španiju

Sport06.07.21, 23:46h

Mnogi će se složiti da su večeras Španci zaslužili da prođu dalje, ali su na kraju ipak Azzurri slavili!

Reprezentacija Italije plasirala se u finale Evropskog prvenstva nakon što je večeras u Londonu, poslije dramatičnih 120 minuta i boljeg izvođenja penala, eliminisala Španiju.

Regularnih 90 minuta igre okončano je rezultatom 1:1, rezultat s enije promijenio ni nakon produžetaka, a onda su Talijani, nakon penala, bili bolji.

Golova u prvom poluvremenu nije bilo, da bi Chiesa u 60. minuti doveo Talijane u prednost, iako je Španija gotovo cijelo vrijeme bila bolja i imala više šansi.

Konačno, Morata je u 80. minuti zabio za 1:1 i donio Špancima produžetke.

No, ni u narednih 30 minuta golova nije bilo, a selekcija Italije je bila sretnija i spretnija u penalima te na kraju slavila sa 4:2.

Golove sa bijele tačke za Talijane postigli su su Belotti, Bonucci, Bernardeschi i Jorginho, dok su za Špance pogađali Moreno i Thiago.

Jedini koji je promašio u Italiji bio je Locatelli, a za Špance nisu pogodili Olmo i Morata.

Drugi finalista bit će poznat sutra, nakon susreta između Danske i Engleske, koji se igra od 21,00 sat u Londonu.