EURO 2020/ deklasirali protivnika

Engleska razbila Ukrajinu 4:0 i 'odšetala' u polufinale Evropskog prvenstva

Sport03.07.21, 23:00h

Engleska je večeras u Rimu u susretu 1/4 finala Europskog prvenstva razbila Ukrajinu sa 4:0 i plasirala se u 1/2 finale.

Već u četvrtoj minuti Kane dovodi Engleze u prednost i zanimljivo da je to bio konačan rezultat prvog poluvremena.

Na samom početku drugog poluvremena Maguire pogađa za 2:0, a četiri minute kasnije Kane je zabio novi gol za Engleze.

Trijumf je potvrdio Henderson golom u 63. minuti.

Engleska, koja je jedina reprezentacija bez primljenog gola na prvenstvu, će u 1/2 finalu u Londonu 7. jula od 21,00 sati igrati protiv Danske.