Video/ U susret EURU 2016 u Francuskoj

Kakva fenomenalna pobjeda za BiH! Izrael nije imao šanse, Višća, Džeko i ostali Zmajevi 'potukli' su ih sa 3:1!

Sport12.06.15, 22:47h

Večeras se na stadionu Bilino Polje u Zenici igrala odlučujuća utakmica za za odlazak na Evropsko prvenstvo u Francuskoj između Bosne i Hercegovine i Izraela

Ovaj fudbalski spektakl odlučivao je o sudbini naše nacionalne selekcije i njenog plasmana na EURO 2016. godine koji će se održati u Francuskoj.

Našu je ekipu u prvom odigranom susretu Izrael svladao sa rezultatom 3:0.

Inače, protivnički tim te zemlje jedna je od rijetkih reprezentacija protiv koje još nismo imali nijednu pobjedu, tačnije, imali smo dva poraza i jedan remi.

Za našeg selektora, Mehmeda Baždarevića ovo je bila prva utakmica na Bilinom Polju.

Tokom cijele utakmice bilo je i više nego napeto, a evo i pogodaka postignutih u ovom meču.

Krajem prvog poluvremena, u 40. minuti primili smo gol od Izraela, a strijelac je bio Ben Haim.

Međutim, do ekspresnog izjednačenja koje je stadion podiglo na noge dolazi već u 41. minuti briljantnim pogotkom Višće uz asistenciju Pjanića

Samo četiri minute nakon toga, poslije Pjanićevog kornera, Vranješ je šutirao, ali onda je lopta pogodila u ruku jednog od igrača protivničkog tima te je suđen jedanaesterac koji je odlično izveo bh. 'Dijamant' Edin Džeko i tako našu reprezentaciju doveo do prednosti od 2:1.

A onda je u 75. minuti Višća, nakon Lulićevog pokušaja šuta glavom postigao svoj 2. pogodak i doveo nas u vodstvo od 3:1!! Ludnica u Zenici!

Što se tiče atmosfere u ovom bh. gradu, ona je još od popodnevnih sati bila i više nego pozitivna i ujedinjena u navijačkom duhu podrške našim Zmajevima.

Sastave obje ekipe činili su:

BiH: Begović, Mujdža, Kolašinac, Bičakčić, Spahić, Bešić, Pjanić, Medunjanin, Višća, Lulić, Džeko.

Izrael: Marciano(G), Ben Haim I, Gershon, Dgani, Ben Harush, Biton(K), Natcho, Zahavi, Yeini, Ben Haim II i Sahar.

Sudija je bio Ruddy Bouquet iz Francuske.

(DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/Foto: Avaz/mr)