Premijer liga BiH

Željo u finišu do velika tri boda, Slobodi i Čeliku puni plijen

Sport02.05.15, 19:13h

Danas su odigrane četri utakmice u okviru BH Telecom Premier lige.

Željezničar je na Grbavici u veoma teškoj utakmici savladao Borac sa 1:0, a odlučujući pogodak postigao je Bogdanović u 85. minuti nakon kornera Bajića.

U utakmici koja je obilovala šansama sa obje strane, gdje popularni Manijaci opet nisu navijali zbog preminulog navijača, Željo je može se reći zasluženo pobijedio, mada je mogao i izgubiti jer je Borac imao puno opasnih kontra napada.

Sloboda je u Tuzli savladala Drinu sa 2:0, a za Tuzlake je pogodio Kiso u 6. minuti, da bi Zeba u 31. fantastičnim golom povećao na 2:0 i sigurnu prednost i konačni rezultat.

Olimpic je na svojoj Otoci izgbubio od Čelika sa 1:2. Najmlađi sarajevski premierligaš u vodstvo je došao u 7. minuti preko Brkovića, da bi golovima Bajraktarevića u 19. i Dedića u 37. minuti Čelik potpuno okrenuo stvar i u drugom poluvremenu sačuvao svoju mrežu, te se iz Sarajeva vraća sa velika tri boda.

Vitez je na svom stadionu bio bolji od Zvijezde iz Gradačca sa 3:0, a strijelci za domaćina bili su Basara, Pezo i Pinjuh.