Uz veliku podršku navijača

Pobjedom protiv Litvanije bh. rukometaši korak bliže Evropskom prvenstvu

Sport30.04.15, 21:57h

Nošeni navijanjem prepune gradske dvorane, igrači Dragana Markovića uz dosta muke je došla do prve pobjede u Drugoj kvalifikacionoj grupi i tako napravili prvi korak ka Euru

Litvanci su u zadnjih deset minuta ozbiljno prijetili, u par navrata imali pogodak prednosti, no naši najbolji rukometaši sve su to prebrodili i slavili veoma bitnu pobjedu.

Pet minuta prije kraja Nikola Prce iskoristio je sedmerac za plus 2 za BiH (23:21), Litvanci potom izgubili loptu u napadu, a poslije time-outa selektora Markovića, Prce svojim osmim golom, opet sa sedam metara, donosi velikih tri razlike - 24:21.

Uslijedila je nova dobra odbrana BiH, da bi kontru iskoristio Faruk Vražalić za 25:21, a ubrzo i Duško Čelica za najvećih plus 5 - 26:21.

Minut prije kraja pitanje pobjednika bilo je riješeno.

Nakon remija s Bjelorusijom (25:25) i poraza od Danske (23:25) bh. rukometaši izborili su prvu pobjedu s kojom su preuzeli drugo mjesto na tabeli u Drugoj kvalifikacionoj grupi.

Revanš susret s Litvanijom igrat će se 3. maja u Kaunasu.

Rezultati 3. kola Druge druge grupe kvalifikacija za evropsko rukometno prvenstvo 2016. godine u Poljskoj:

Bjelorusija - Danska 27:36
BiH - Litvanija 26:23