Ipak, kad god to činili, ne bi bilo loše da obratite pažnju na neke stvari i na potencijalne greške koje možda pravite.
VRUĆA VODA
Koliko god vam prijala, ne bi trebalo da se tuširate previše toplom vodom. Dr Sintija Bejli, dermatolog ističe da vruća voda nije dobra za nas, jer na taj način skidamo previše masnoće i ostavljamo kožu bez zaštite te podložniju ekcemu i drugim osipima..
PREDUGO TUŠIRANJE
Eksperti kažu da tuširanje, koliko god ugodno bilo, ne bi trebalo da traje duže od 10 minuta. U svakom slučaju, kraće tuširanje je znatno zdravije.
ŠTETNI SASTOJCI
Danas se nudi širok asortiman parfimisanih sapuna i raznoraznih kupki za tijelo. Ipak, deramtolozi ističu da ovakva sredstva za higijenu nisu najbolji izbor. Sa druge strane, antibakterijski sapuni uzrokuju suhoću i perutanje kože.
Takođe pri kupovini obratite pažnju na opasne sastojke poput parabena, triklosana, vještačkih mirisa, sintetičkih boja, formaldehida i natrijum lauril sulfata.
PREVIŠE PJENE
Previše pjene takođe može da vam naškodi, jer na taj način skidate previše ulja koje zapravo čuva vašu kožu. Neke kupke koje proizvode dosta pjene mogu i znatno da isuše vašu kožu i izazovu deramtološke probleme.
PAZITE NA SUNĐER ZA KUPANJE
Sunđer za kupanje je idealno stjecište bakterija, a neke od njih mogu bit ii prilično opasne po zdravlje ljudi i životinja. Svaki put kada se sunđer pokvasi a ne osuši se kompletno, bakterije se razmnožavaju.
Na taj način narednim kupanjem mi zapravo raznosimo bakterije po cijelom tijelu.
(blic.rs/DEPO PORTAL/BLIN MAGAZIN/dh)
PODIJELI NA
Depo.ba pratite putem društvenih mreža Twitter i Facebook