Premijer liga BiH

Zrinjski i Željezničar remizirali, Sarajevo deklasiralo Mladost 4:0

Sport04.04.15, 18:42h

Nogometaši Zrinjskog i Željezničara remizirali su rezultatom 1:1 u derbi susretu 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

U najzanimljivijoj utakmici kola koja se igrala na stadionu ''Pod Bijelim brijegom'' u Mostaru, prvi su do vodstva došli gosti iz Sarajeva pogotkom Eldara Hasanovića u 22. minutu.

Od tog trenutka aktuelni prvak BiH je krenuo ofanzivnije ka protivničkom golu, ali gostujući nogometaši su se dobro branili, pa je prvo poluvrijeme okončano vodstvom Željezničara.

''Plemići'' su nastavili napadati i u drugom poluvremenu, želeći da dođu do izjednačujućeg pogotka, a to im se isplatilo u 73. minutu, nakon što gostujući golman Marijan Antolović postiže autogol.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, koji sigurno više odgovara gostima iz Sarajeva.

Sarajevo je na stadionu ''Asim Ferhatović Hase'' deklasiralo Mladost iz Velike Obarske s 4:0. U rezultatski nezanimljivom meču, domaći tim je dominirao svih 90 minuta i pobjedom se vratio u utrku za titulu prvaka BiH.

Golove za Sarajevo postigli su Bilbija (33.), Benko (55.), Radovac (61.) i Stojčev (88.).

Olimpic je u Sarajevu bez problema pobijedio Zvijezdu iz Gradačca s 3:0. Golove za domaći tim postigli su Smajić (19.), Regoje (56.) i Pereira (84.), dok je lider na ligaškoj tabeli, Široki Brijeg, golom Pandže u 39. minutu savladao tuzlansku Slobodu.