Fenomenalan uspjeh bh. džudista

Najbolji su: Zlato za Sadikovića, Cerić i Samardžić na Evropskom kupu 'Sarajevo Open 2015'

Sport22.03.15, 20:37h

Bosanskohercegovački džudist Harun Sadiković osvojio je zlatnu medalju na Evropskom kupu "Sarajevo Open 2015.", koji se održava u KSC Ilidža

Sadiković je danas u finalu kategorije +100kg savladao Crnogorca Dejana Vukčevića, a prethodno je u polufinalu bio bolji od još jednog Crnogorca - Mladena Misurovića.

Bh. džudistkinje Larisa Cerić i Aleksandra Samardžić također su opravdale očekivanja, te odbranile titule u svojim kategorijama.

U finalu kategorije +75kg najbolja bh. sportistkinja Cerić je bila bolja od francuske predstavnice Alice Delplanque, dok je Samardžić osvojila zlato u kategoriji -70kg, nakon što je u finalnoj borbi pobijedila Francuskinju Valeriane Fichot.

Predstavnik BiH Rijad Dedeić je bio srebreni u kategoriji -90kg, a Jadranko Jahić je osvojio bronzu u kategoriji -100kg.

Zlatom se jučer okitio i Mitar Mrdić, koji je u kategoriji do 73 kg u finalu maksimalnim rezultatom 10:0 (ipon) pobijedio Crnogorca Nikolu Gušića.

BiH je u ukupnom poretku takmičenja završila na drugom mjestu s četiri zlatne, te po jednom srebrenom i bronzanom medaljom. Pet bh. džudista završilo je na petom, a dva na sedmom mjestu.

Najbolji su bili takmičari iz Francuske koji su osvojili šest zlatnih, četiri srebrene i deset bronzanih medalja.

Na takmičenju ''Sarajevo Open 2015'' ukupno je nastupilo 16 evropskih zemalja.