Liga prvaka

Juventus pregazio Borussiu sa 3:0, Barcelona slavila sa 1:0 na Camp Nou

Sport18.03.15, 22:42h

Juventus i Barcelona posljednji su četvrtfinalisti Lige prvaka. Italijanski prvak večeras je u Dortmundu porazio Borussiu sa 3:0 dok su Katalonci na Nou Campu golom Ivana Rakitića u drugoj utakmici osmine finala savladali Manchester City

Stara dama je na revanš u Njemačku otputovala sa viškom od jednog gola (2:1) a već u 3. minuti veliki korak ka nastavku takmičenja napravili su kada je Carlos Tevez sjajnim pogotkom savladao Romana Vajdenfelera.

U drugom poluvremenu strijelci su upisali Alvaro Morata u 70, te još jednom Tevez u 79. minuti.

U drugoj utakmici gol odluke postigao je Ivan Rakitić, na asistenciju Messija Rakitić je sjajno primio loptu a zatim još ljepše lobovao istrčalog golmana Građana Joe Harta.

Prvi susret na Etihadu pripao je Barceloni rezultatom 2:1.

(oslobodjenje.ba, DEPO PORTAL BLIN MAGAZIN/mr)