Video/ Liga prvaka

Barcelona svladala Manchester City sa 2:1, Juventus s istim rezultatom slavio protiv Borussije

Sport24.02.15, 22:53h

Barcelona svladala Manchester City sa 2:1,  Juventus s istim rezultatom slavio protiv Borussije
Barcelona i Juventus ostvarili su pobjede u prvim utakmicama osmine finala Lige prvaka. Katalonci su na Etihadu golovima Luisa Suareza savladali domaći Manchester City sa 2:1,dok je Stara dama u Torinu identičnim rezultatom dobila Borussiju iz Dortmunda

Urugvajski reprezentativac je u 16. i 30. minuti donio veliku prednost Barceloni, a počasni gol za Građane postigao je Sergio Aguero u 69. minuti.

Domaći su od minute igrali sa deset igrača, jer je zbog crvenog kartona isključen Clichi.

Edin Džeko igrao je 68. minuta, a u 51. je propustio sjajnu priliku kada je neometan glavom sa 7-8 metara šutirao ravno u golmana Barcelone Ter Stegena.

Mogla je Barcelona slaviti i ubjedljiviju pobjedu, no Hart je u 94. minuti odbranio penal Messiju.

U Torinu su strijelci za Juve bili Tevez u 13. i Morata u 43. minuti, dok je za Milionera pogodio Reus u 18.minuti.

(oslobodjenje.ba, DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/mr)