VIDEO/ Poseban pogodak

Džeko zabio gol nakon skoro četiri mjeseca

Sport22.01.15, 10:39h

Manchester City u prijateljskoj utakmici u Abu Dhabiju pobijedio je HSV rezultatom 2:0.

Engleski prvak poveo je u 50. minuti pogotkom Stevana Jovetića, a pobjedu je potvrdio Edin Džeko petnaest minuta prije kraja na asistenciju Jamesa Milnera.

Za Džeku je to prvi gol za City nakon gotovo četiri mjeseca i utakmice protiv Hulla, kada je bio dvostruki strijelac. Početkom oktobra zabio je svoj posljednji gol na utakmici BiH i Belgije, a kraj godine je propustio zbog ozljede.

"Ovo je poseban gol za mene, poseban jer dolazi nakon ozljede. Nadam se da će ih biti još", rekao je Džeko, koji je u januarskom prijelaznom roku u Wilfriedu Bonyju dobio konkurenciju u napadu.

(Index.hr, DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/md)