Foto i Video / GOSTI SLAVILI POBJEDU 1:2

Sarajevo nadjačalo Želju na Grbavici: Derbi u sjeni sukoba navijača i policije...

Sport02.11.14, 16:01h

Današnji derbi između sarajevskih timova Željezničar i Sarajevo bio je prekinut zbog masovnog sukoba policije i Hordi zla. Ipak, odlučeno je da će utakmica biti nastavljena.

Utakmica je prekinuta kod rezultata 1:1, a igrači su se povukli u svlačionicu. Za njima su se povukle i sudije na čelu sa Muharemom Burekovićem

Kako se saznaje, više osoba je povrijeđeno tokom sukoba policije i navijača.

Navijači su upozoreni da bi tribina mogla biti ispražnjena ukoliko nastave koristiti pirotehniku.

Nekoliko navijača je pod pratnjom policije ispraćeno do kola Hitne pomoći.

No, nakon skoro 30-minutnog prekida igrači su se vratili na teren. U nastavku meča nije bilo golova te su nogometaši na odmor otišli pri neriješenom rezultatu.

Gosti sa Koševa došli su u vodstvo u 13. minuti golom Krstea Velkoskog, a izjednačio je Eldar Hasanović u 22. minuti.

Gol za pobjedu Sarajeva postigao je Duljević u 70. minuti.

Ovom pobjedom Sarajevo se na tabeli izjednačilo sa Željezničarom i vratilo u borbu za najviši plasman.

Susret na "Grbavici" sudio je Muamer Bureković iz Zenice.