ODIGRANE DVIJE UZVRATNE UTAKMICE

Finale Evropa lige igraju Sevilla i Benfica

Arhiva02.05.14, 08:09h

Juventus i Benfica odigrali su 0-0, zbog čega je Benfica prošla u finale Evropa lige

Finale Evropa lige igraju Sevilla i Benfica Foto: AA

Sinoć su odigrane dvije uzvratne utakmice polufinala UEFA Evropa lige, gdje je Sevilla branila 2-0 kod Valencije, a Juventus se na domaćem terenu borio sa zaostatkom protiv Benfice.

Valencia je povela rezultatom od 3-1 sve do sudijske nadoknade od pet minuta, kada je Stephane M'bia zabio gol u četvrtoj minuti nadoknade. Ovaj gol došao je kao šok navijačima Valencije, obzirom da se radi o golu koji je poveo Sevillu u finale Evropa lige, zbog gola u gostima.

Feghouli je dao gol u 14. minuti, Beto je zabio autogol u 26. minuti i treći gol zabio je Jeremy Mathieu u 70. minuti utakmice. Uprkos pobjedi, u finalu Evropa lige naći će se Sevilla.

Juventus i Benfica odigrali su 0-0, zbog čega je Benfica prošla u finale Evropa lige.