PORAZ NA GOSTOVANJU U GRAČANICI

Bratstvo nije Jedinstvo: Ćiro izgubio prvu utakmicu na klupi Slobode

Arhiva05.04.14, 18:54h

Ćiro Blažević

Miroslav Ćiro Blažević doživio je prvi poraz na klupi tuzlanske Slobode. Dogodilo se to na gostovanju u Gračanici u 21. kolu Prve lige FBiH gdje je Bratstvo bilo bolje sa 2:0.

Ko zna kako bi utakmica završila da je u 21. minuti odličan udarac Redžepija sa 16 metara završio u mrežu Mitrovića, koji je ovako fenomenalnom reakcijom spriječio vodstvo Slobode.

Nakon te prilike domaćini su zaigrali bolje, međutim dva je puta Hadžić spašavao Ćirinu ekipu. Ipak, u 44. minuti spasa više nije bilo. Diabang je pogodio za 1:0.

Nastavak utakmice nije mogao početi gore za Ćiru, u 47. minuti već je bilo 2:0, a strijelac je iz jedanaesterca bio Suša.

Do kraja utakmice Sloboda je imala nekoliko prilika za povratak u utakmicu, ali rezultat se nije mijenjao.

Najveći Ćirin konkurent, Jedinstvo, s minimalnih 1:0 na svom je travnjaku bilo bolje od Radničkog.

Jedinstvo je vodeće sa 49 bodova, dok Sloboda ima tri manje. Do kraja prvenstva je ostalo devet kola, a Ćirina ekipa slabija je i u međusobnim susretima jer je u prošlom kolu pobijedila Jedinstvo 2:0, a njihov prvi susret završio je porazom Slobode 0:3.

Rezultati susreta 21. kola Prve nogometne lige FBiH:

Orašje - Iskra 5:0
Rudar - Gradina 2:0
Podgrmeč - Igman 4:2
Bratstvo - Sloboda 2:0
Jedinstvo - Radnički 1:0

U nedjelju igraju: Branitelj - Čapljina i GOŠK - Mladost.

16. Troglav 21 1 2 18 8:71 5*

* Troglav istupio iz lige, a sve naredne utakmice predviđene rasporedom takmičenja registrovat će se službenim rezultatom 3:0 u korist njegovih protivnika.