VIDEO/ CITY POBIJEDIO U VELIKOM DERBIJU

Džeko rasturio United: Pogledajte dva fantastična gola bh. reprezentativca!

Arhiva25.03.14, 22:10h

Edin Džeko bio je strijelac dva gola za Manchester City u velikom gradskom derbiju sa Unitedom

Edin Džeko nova

Bh. reprezentativac Edin Džeko večeras je bio strijelac dva gola za Manchester City u velikom gradskom derbiju sa Unitedom, koji je završio rezultatom 3:0.

Prvo je blokiran pokušaj Silve, potom je Nasri iz blizine pogodio stativu, no lopta se odbila ravno na nogu Džeke, koji je pospremio u praznu mrežu.

Dijamant je pogodio već u prvoj minuti meča za vodstvo gostiju, a prvo poluvrijeme utakmice United-City završilo je rezultatom 0:1.

Međutim, veću u 56 minuti City je poveo 2:0 i to ponovo golom našeg Džeke! Sjajno je reagirao nakon novog kornera, utrčao na prvu stativu i iz voleja loptu poslao pored nemoćnog vratara Uniteda.

Yaya Toure treći je večerašnji strijelac za City! Milner je ubacio s desne strane, lopta se odbila i došla do Tourea, koji vara Evru i prizemnim udarcem s 15-ak metara vara De Geu, te u 90-oj minuti zabija gol za Manchaster City.