VIDEO/ OSAM POENA, SEDAM SKOKOVA I DVIJE ASISTENCIJE ZA BH. KAPITENA

Pogledajte fenomenalno zakucavanje Mirze Teletovića u pobjedi protiv San Antonio Spursa

Arhiva07.02.14, 11:31h

Mirza Teletović nova

U košarkaškoj NBA ligi u noći između četvrtka i petka odigrana su samo dva meča.

Brooklyn Netsi su pobijedili San Antonio Spurs sa 103:89.

Najzaslužniji za pobjedu Netsa bio je Alan Anderson koji je u drugom poluvremenu postigao 19 od ukupno 22 poena. Bh. reprezentativac Mirza Teletović je za 22 minute na terenu postigao osam poena uz sedam skokova i dvije asistencije. Deron Williams je ubacio 16 poena uz osam asistencija.

Na ruku Netsima išla je i činjenica da zbog povrede za Spurse nisu nastupili Tony Parker, Tim Duncan, Manu Ginobili i Kawhi Leonard. Tako je najefikasniji kod gostiju bio Cory Joseph sa 18 poena, poen manje postigao je Danny Green, a Patty Mills 16.

U drugoj utakmici večeri Golden State Warriors je savladao Chicago Bulls sa 102:87.

Stephen Curry je sa 34 poena i devet aistencija bio najboilji igrač Warriorsa, a Klay Thompson je postigao 22 poena.

Taj Gibson je bio najefikasniji kod Bulls sa "double-double" učinkom od 26 poena i 13 skokova.