VIDEO/ JOŠ JEDNA SJAJNA UTAKMICA DIJAMANTA

Edin Džeko postigao pogodak Tottenhamu, City petardom zasjeo na vrh tabele!

Arhiva30.01.14, 07:55h

Edin Džeko nova

Nogometaši Manchester Cityja ubilježili su novu pobjedu u engleskoj Premier ligi.

City je u okviru 23. kola u gostima pobijedio Tottehnam sa 5:1.

Prvi gol na utakmici postigao je Serguio Aguero u 15. minuti. Na 2:0 povisio je Yaya Toure u 51. minuti iz penala koji je iznudio bh. reprezentativac Edin Džeko, uz crveni karton Dannyja Rosea. Džeko je dvije minute kasnije povisio na 3:0, što mu je bio sedmi pogodak u posljednjih sedam utakmica.

Etienne Capoue u 59. minuti je smanjio na 3:1, ali je City golovima Stevana Jovetića (78.) i Vincenta Kompanyja (89.) ovjerio pobjedu kojom je došao na čelo tabele s bodom prednosti nad Arsenalom i dva boda više od Chelseaja koji je odigrao 0:0 sa West Hamom.

Upravo će Chelsea biti naredni protivnik izabranika Manuela Pellegrinija u ponedjeljak u Manchesteru.