UZ PODRŠKU DŽEKE I BEGOVIĆA

Brooklyn u Londonu bolji od Atlante, devet poena Teletovića

Arhiva17.01.14, 08:29h

Mirza TeletovićKošarkaši Brooklyn Netsa večeras su u Londonu, u okviru evropske NBA turneje pobijedili Atlantu Hawks sa 127:110.

Netsi su dominirali tokom cijele utakmice i došli do šeste pobjede u januaru. Ključni igrač Brooklyna u prvom dijelu bio je Joe Johnson koji je postigao 26 od 29 poena koliko je ubacio do kraja meča.

Bosanskohercegovački reprezentativac Mirza Teletović u prvom poluvremenu odigrao je devet minuta, ali nije postigao niti jedan poen. No, mnogo bolji bio je u nastavku, gdje je odmah nakon ulaska u igru u trećem periodu pogodio trojku, a seriju nastavio i u posljednjoj četvrtini. Teletović je za tri minute ubacio još dvije trojke i meč završio s devet poena uz pet skokova i jednu asistenciju.

Najefikasniji kod Netsa bio je Johnson sa 29 poena, dok je Andray Blatche postigao 20, uz 14 skokova, a Paul Pierce 18 poena.

Shelvin Mack i Mike Scott bili su najefikasniji kod Hawksa sa po 17 poena.